O mně

Ahoj, jmenuji se Tony a jsem fotograf. Těší mě!

Kdybych byl v televizní soutěži a měl na představení 10 vteřin, shrnul bych se asi jako fotograf se smyslem pro humor a láskou k cestování.

Věnuji se především svatební, portrétní a reportážní fotografii, ale rád experimentuji i s jinými žánry. Společným prvkem na mých fotografiích jsou nejčastěji lidé a jejich příběhy v nejrůznějších podobách.

Jak jsem se dostal k focení?

Moje cesta k focení rozhodně nebyla přímočará.

Děda fotil na analog, táta zaznamenával všechny významné události naší rodiny, ale já se k focení dostal až v pubertě. Bavilo mě pozorovat, jak se mí spolužáci mění na fotkách z let minulých a toto nadšení ze „záznamu doby“ mi zůstalo dodnes.

Pro mě je každá fotografie časová schránka, která uchovává zcela běžné, ale i neopakovatelné okamžiky. Koncentrovaná emoce na snímku, kterou mnohdy doceníte až s velkým odstupem.

Tu nejzásadnější odbočku směrem k fotografii jsem udělal v roce 2020, kdy jsem se po vyzkoušení několika oborů konečně rozhodl poslechnout své srdce. Dělat to, co mě baví, nejvíce naplňuje a v čem vidím smysl.

A tak se společně potkáváme tady!

Kde se pohybuju

Už odmala neposedím na jednom místě a cestování mám v krvi. Narodil jsem se v Bělorusku, ale záhy jsme se s rodinou přestěhovali do Čech. Vyrůstal jsem v Žamberku, malebném městečku na úpatí Orlických hor, kam se často rád vracím. Chvíli jsem studoval v Brně, ale nakonec jsem se usadil a působím hlavně v Praze.

Jak už asi tušíte, pro dobrý snímek jsem ochotný dojet doslova až na konec světa!

Jakým stylem fotím

Při své svatební a reportážní tvorbě se snažím vždy dostat co nejblíže akce to jde. Zároveň jsem nenápadný a nenarušuju děj celé události. Jen tak si můžu „počíhat“ i na zajímavé a spontánní momenty, které se odehrávají mimo hlavní scénu.

U portrétů vždy dbám o to, aby byli fotografovaní perfektně uvolnění a aby focení probíhalo v pohodové atmosféře. Vždy dávám přednost přirozenosti před strojenými pozámi.

Mám rád syté barvy, kontrastní snímky s tmavými stíny a snímky s nízkou hloubkou ostrosti.

Náhodná fakta, která o mně (ne)potřebujete vědět

    • Miluju kebab. Ale kdo ne, že?
    • Moje hlavní pohonná hmota je káva. Spotřeba cca 2-3/den.
    • Ve 25 letech jsem podniknul cestu kolem světa a napsal o tom knihu, která byla nominována na cestopis roku.
    • Pracoval jsem jako programátor, chvíli dělal v marketingu a uživím se i tvorbou grafiky.
    • Ačkoliv nejraději fotím věci „tak, jak jsou“, jsem poměrně obratný s Photoshopem. Kromě retuší využívám tuto dovednost i k občasné tvorbě zábavných koláží či memů pro přátele.

Fotograf Tony Danilov. Vyfoceno Petrem Zewlakkem Vrabcem.

Proč jsem se stal fotografem?

Miluju příběhy

Pokud se díváte pořádně, dokážete dobrý příběh najít všude. Ať už malý nebo velký, každý z nich stojí za zachycení!

Portrét vyprávějící životní příběh vepsaný do našich tváří. Strhující akci při reportáži. Street fotografie zachycující úsměvné situace v ulicích. A svatby? Ty příběhy přímo překypují!

Miluju cestování

Pěšky, stopem, po Česku, po světě, na krásná, ale i nebezpečná místa. Kamkoliv. Hlavně za horizont! Nejraději se potkávám s místními a nahlížím do jejich způsobu života.

Miluju akci

Pro reportáž dýchám. Jsem rád součástí dění. Snažím se ho zachytit co nejblíže tak, aby na výsledném snímku na diváka dýchla atmosféra. Být ve střehu a předvídat, co bude následovat a být tam o vteřinu dřív.

Díky focení se častokrát dostanu na zajímavá místa k lidem a tématům, které bych jinak neměl šanci poznat. Nejde to nemilovat.

Miluju humor

Rád se směju i rád humor dělám. Aktivně vyhledávám situace, které bych mohl vtipně zachytit. Při portrétním focení se snažím vás rozesmát tak, abyste měli na fotografii ten nejkrásnější a nejpřirozenější úsměv.

Co o mně říkají ostatní?

Svatební fotografie novomanželů v Plzni. Meditační zahrada.

Eva a Filip

Včera jsme, už s mým mužem, doprohlíželi fotografie a opakovaně jsme se kochali tím, co Tony vytvořil. Opravdu vystihl krásně všechny momenty a zachytil všechny milované, kteří byli tento den přítomni s námi. Děkujeme Ti, Tony a přejeme hodně úspěchů.

Věříme, že toto focení nebylo posledním.

Svatební fotografie novomanželů Žamberk, Helvíkovice.

Pája a Petr

Když jsme řešili otázku, kdo nám nafotí náš svatební den, byl právě Tony naše jasná volba. Díky němu jsme při focení dokázali být uvolnění, užívat si ho, i se při něm upřímně zasmát.

S kvalitou fotek jsme byli maximálně spokojeni a pravidelně ho znovu vyhledáváme za účelem rodinného focení.

Svatební fotografie novomanželů, Skalka, Mníšek pod Brdy.

Terka a Martin

Za fotky z naší svatby vděčíme neuvěřitelné flexibilitě a vstřícnosti Tonyho. Během focení dokázal vytvořit příjemnou, nenáročnou atmosféru a rychle nás zbavil rozpaků před objektivem. První náhledy fotografií poskytl ještě ten den.

Z výsledných snímků na nás dýchla silná atmosféra celého zážitku. Oceňujeme cit pro okamžik a přátelské vystupování.

Vřele doporučujeme!

Svatební fotografie novomanželů, Rajecké Teplice, Slovensko.

Péťa a Jurko

Tonyho fotky mluví samy za sebe. Zachycují přítomné okamžiky, emoce a atmosféru, která je při každém focení velmi uvolněná! Absolvovali jsme spolu rodinné focení a teď i celodenní focení svatby. Nemohu si představit nikoho lepšího, koho bych doporučila! Tony dokáže navodit úžasnou atmosféru u focení, kdy ani nevíte, že vás fotí, má nápady, jaké fotky vyfotit, nic není moc stylizované, ale přirozené. Několik fotek nám zaslal hned druhý den po svatbě!

Děkujeme mnohokrát, fotky jsou úžasné a už se těšíme na další budoucí focení! 🙂 

Slavnostní otevření divadla SEN v Centru RoSa. Hosty byly Martin Hoffman a Michaela Dolinová.

Niki a Slávek

5 hvězdiček. Tony byl boží svatební fotograf.

Nemohli jsme si přát lepšího fotografa. Když přišel čas hledat svatebního fotografa nemusel jsem dlouho přemýšlet. Tony se toho zhostil s velkou profesionalitou. Od focení příprav brzy ráno až po poslední fotku ve 3 ráno dalšího dne. Pohlídal za nás fotky výzdoby i samotného místa a zachytil i atmosféru celé svatby. Jeho fotografie jsou prostě top, díky za to kamaráde!

Svatební fotografie novomanželů Praha-Kyje u kostela Svatého Bartoloměje.

Verča a Cyril

Focení od Tonyho jsme dostali jako svatební dar od přátel a jsme za něj maximálně vděční. Tony dokázal při focení vytvořit velmi příjemnou atmosféru, takže jsme si focení užili, i když se normálně fotíme neradi.

Ze svatby máme nejen spousty krásných aranžovaných fotek, ale také spousty super momentek. Při jejich prohlížení prožíváme celý den znovu, jakoby to bylo včera.

Skvělý přístup, příjemná komunikace, krásné fotky, rychlé zpracování - zkrátka ten nejlepší svatební dar.

Moc doporučujeme.

Svatební fotografie novomanželů, Žamberk.

Ivča a Kuba

Tonyho jsme si vybrali na základě toho, že jsme ho viděli v ,,akci" na svatbě kamarádů a hrozně se nám líbila jeho energie a přístup 🙂

Za mě naprosto profesionální chování, byl s náma od ranních příprav az do časného rána. Fotek dodal mraky a všechny nádherné 🙂 Navíc super domluva 🙂

Za mě nejlepší volba!

Portrét typu headshot. Ženský portrét. Cestovatelka Nicolette Havlová. Praha, Vítkov.

Nicolette

Tony je skvělej! Fotky dělá naprosto parádní a navíc člověka umí uklidnit natolik, že ačkoliv se většina z nás před fotoaparátem necítí, tak na konci si to začne i užívat!

Ještě jednou velké děkuji 🙂

Business portrét Praha. Ženský portrét.

Ivča

Děkujeme Tonymu za profesionální a přátelský přístup. Od focení business portrétů bych čekala jen nudnou záležitost, ale nakonec jsem byla mile překvapená, jak prima to bylo. Náhledy fotek jsem dostala okamžitě. Tony dokonce zpětně přizpůsobil barevnou úpravu fotek tak, aby byla přesně podle mých představ.

Díky němu už mám LinkedIn jako ze škatulky!
Párová fotografie v zimě, Hradec Králové.

Míša a Michal

Skvělý přístup, ochota i kvalita. Rozhodně doporučuji.

Černobílý ženský portrét. Fotografka Adél Fialová. Praha, Vinohrady.

Adél

Díky Tonymu mám skvělé portrétní fotky, které budu ještě dlouho využívat pro různé účely a věřím, že se jen tak neokoukají.

Jsem ráda, že jsem si vybrala právě jeho, protože se nebál žádných požadavků a všeho se ujal velice profesionálně. Samotné focení s Tonym je tak moc příjemná záležitost, že si člověk přeje aby trvalo co nejdéle.

Přijdu zas!

Rodinná fotografie ve Stromovce, Praha.

Kloučkovi

Spolupráce s Tonym byla na jedničku, musím vyzvednout především profesionální a milou komunikaci, od domluvy termínu a místa, zaslání instrukcí, až po dodání fotografií. Rodinné focení jsme si užili, Tony měl hodně trpělivosti i s naším malým synem.

Fotografie jsou krásné. Vřele doporučuji!

Rodinná fotografie v přírodě, Praha.

Štěpán a Markét

Tonyho profesionální přístup a energie během focení zajistila příjemnou a uvolněnou atmosféru během focení, kde se Tony snažil vyhovět našim představám. Výsledkem jsou krásné fotky, které působí velmi přirozeně.

Za nás palec nahoru!

Fotografie rodiny v žambereckém parku, Pardubický kraj.

Káťa

Focení s Tonym je radost - dokáže odhadnout náladu a atmosféru a sžít se s ní, takže ho za chvíli ani nevnímáte. Dokázal nádherně zachytit i moje dcery, které se hodně styděly a bály.

Díky za zážitek i samotné fotky!

Ženský business portrét. Praha.

Verča

Letošní Vánoce jsem chtěla rodičům darovat opravdu osobní dárek, který udělá radost – portréty mě a mého bráchy. Domluva focení byla skutečně svižná. Neměla jsem jasnou představu o tom, jak by měla vypadat finální fotka, ale Tony hned přišel se spoustou kreativních nápadů.

Při samotném focení panovala profesionální, ale zároveň velice uvolněná a zábavná atmosféra. Následná komunikace a úprava fotek byla opět extrémně rychlá, pružná a proaktivní. Výsledné portréty jsme dostali hotové až pod nos, včetně tisku a rámování.

Mohu tedy jenom doporučit!

Fotografie skupiny Bengas před koncertem, atrium Nové scény Národního divadla, Praha.

ROMEA / Jana Baudyšová

Pana fotografa rozhodně doporučuji - spolupracoval s naší redakcí u příležitosti výročí legendární kapely Bengas a rozhovoru s jejím frontmanem. Vše výborně fungovalo - od komunikace, provedení i rychlosti zpracování zakázky.

Děkujeme a rádi se zase ozveme.

Jiří Kalát

Tony Danilov pořizoval skupinové fotografie učitelského sboru na Pražském humanitním gymnáziu, kde učím, a jako objednavatel této služby jsem byl naprosto spokojený. Rád bych vyzdvihnul skvělou komunikaci, dochvilnost a obecnou fotografovu profesionalitu.

Těším se na další spolupráci.

Koncert kapely LadyPraga v jazz clubu U staré paní v Praze.

Kapela LadyPraga / Martin Knesl

Skvělé služby, rychlost, kvalita a hlavně spolehlivost 👍👍

Rodinné focení Praha, Petřín. Párové foto.

Pavel Erazím

Focení s Tonym byl příjemně strávený večer. Tony se nám milerád přizpůsobil a přidal i vlastní nápady na focení, které
by nás nenapadly a ze kterých nakonec vznikly pro nás vítězné fotky. Celé focení proběhlo v uvolněné, kamarádské atmosféře. Výsledné fotky proto působí přirozeně a přesto kvalitně.

Plánujeme s Tonym zopakovat rodinné focení.

Slavnostní otevření divadla SEN v Centru RoSa. Hosty byly Martin Hoffman a Michaela Dolinová.

Centrum RoSa

S Tonym úžasná spolupráce, je vnímavý, přátelský a dokáže vystihnout zadané požadavky 🙂

Pojďme společně vytvořit krásné vzpomínky!